Rubriky
TT (témata týdne) - erotika

Polkni a uzdrav se

Říše Devora byla zvláštní především v oblasti zdravotnictví. Přijížděli sem nemocní z širokého okolí. Devora byla známá tím, že vám uleví od jakékoli bolesti. Mohlo vás trápit tělo, mohla vás soužit duše – Devora vás vyléčí. Přesněji řečeno tedy Devořané.

Tahle oblast totiž oplývala zvláštní magickou schopností. Jak už sám její název pocházející z latiny napovídal, lékem na všechnu bolest zde bylo polykání. Právě proto jste se s žádostí o léčbu mohli obrátit pouze na Devořany, nikoli na Devořanky. Jen zdejší pánové byli fyzicky vybaveni k tomu, aby vám zajistili polykací dávku – tzv. devorum. Jediné, co jste pro získání léku museli udělat, bylo dovést léčitele k vrcholu a teplou tekutinu polknout přímo z jeho údu.
Zajímavostí bylo, že se do této říše zkoušeli stěhovat muži z jiných oblastí. Jejich pohnutky byly zřejmé, chtěli prostě pomáhat druhým. Vážně jste tomu věřili? Ne, samozřejmě nechtěli jen pomáhat ostatním, chtěli, aby jejich pyje byly obemykány plnými rty krásných žen, jež navíc nebudou čekat na nic jiného, než aby polkly vše, co jim muž ve svém těle připraví. Když se dostavilo prvních pár toužících mužů, zjistilo se, že takhle to bohužel nefunguje. Léčiteli se mohli stát pouze ti, kdo se v říši narodili. Čas od času se další a další pánové snažili tuto podmínku popřít, ale nepodařilo se jim to. Do svých dalekých domovů se ale nevraceli se smutkem, nýbrž s pocitem naplnění (úst kdejaké ženy či muže).
Samozřejmě že vyléčit nepotřebovaly pouze dámy! V Devoře nikomu nebylo divné, když k léčiteli zavítal muž. Našlo se jen pár jedinců, kteří byli tak flexibilní, aby vyhověli sami sobě a uzdravili se sebou samými. Ostatním národům a hlavně jejich mužské části se tento přístup shovívavosti příčil. Ne každý cizinec byl ochotný vzít do úst Devořanovu chloubu a polknout jeho medicínu. A tak zatímco devorská říše rostla a bohatla, ostatní části Světa postupně vymíraly.
Sice by se mohlo zdát, že za hranicemi Devory budou umírat především muži kvůli jejich zastaralým názorům na sexuální chování, ale nebyla to pravda. Ve stejné míře umíraly i ženy. Pro žárlivé partnery totiž neexistovalo, aby svou manželku vyslali pro devorum. Často se tedy stávalo, že muž překonal svůj odpor a vydal se polykat, zatímco svou smrtelně nemocnou ženu prosící o benevolenci nechal zemřít zachovaje si nad ní svou tvrdohlavou nadvládu.
Cizinci se také dost nelibě dívali na devorský způsob léčení dětí. Pokud ještě holčička nebo chlapeček nebyli schopní získat devorum vlastním přičiněním, mohl je zastoupit někdo jiný. Dítě ale muselo čekat v dostatečné blízkosti a dávat bedlivý pozor, aby nepropáslo okamžik vyvrcholení. Vysát devorum už pak zvládlo i nejmenší miminko, protože sacím reflexem disponujeme už v matčině lůně. V říši té nejjednodušší medicíny se nad tím ale nikdo nepozastavoval, protože to byla součást jejich kultury po staletí.
Zatímco v Devoře většina lidí umírala pouze sešlostí věkem či kvůli nehodám, zbytek Světa záviděl. I přestože se mohl nechat vyléčit kdokoli, zakořeněný styl života cizincům znemožňoval vidět především to dobré, co se v Devoře děje. A tak země léčitelů vzkvétala. Zřídkakdy byla jinými národy napadena, protože všichni věděli, že pro devorské vojáky není nic jednoduššího, než si svá zranění nechat vyléčit hned na bitevním poli. S tím nejdůležitějším – se zdravím – mohli Devořané skoro cokoli, nic jim nestálo v cestě za dalším rozvojem. Jednoho dne možná zanikne Svět, jak ho známe, a zůstane jen Devora, říše, kde jakákoli bolest je jen malou překážkou na cestě za všeobsahujícím uvědoměním.
Článek je přiřazen k tématu týdne „Lék na všechnu bolest“.

22 reakcí na „Polkni a uzdrav se“

Sakra, tak to by byl pro mě boj ….. měla bych s tím způsobem léčby dost problém. Ne pro výkon sám, to ani náhodou, leč pro způsob podání. Asi bych musela vymyslet nějaké jiný styl dopravy léku do těla ….. anebo umřít. To je ona Čerfova svoboda volby.

By mě zajímalo, kolik těch vojáků těžce zraněných v boji by pak raději umřeli nebo museli polknout lék svých druhů ve zbrani. Ale zajímavá představa polních mediků, ani žádnou brašnu nepotřebují!

Moje kamarádka se takto léčila a vždy po polknutí léku zvracela. Vždy. Bohužel i po roce podávání. Takovou léčbu nehodlala dále podstupovat a svého léčitele poslala léčit jinam, kde byl prospěšnější! :-)

[1]: Tak je to rozhodně správný! A i v Devoře to tak funguje. P. S. Přechodníky v pořádku?

[2]: Jiná doprava léku do těla nefunguje jako léčba bolesti :-D

[3]: Jak jsem napsala, pro devorský vojáky by tahle léčba nebyla žádnej problém, protože to pro ně je úplně normální. Je to jejich zažitá kultura. Snad by ses nad tím nepozastavoval zrovna ty, koho štve (?) "subjektivní pohled druhých a omezená schopnost pochopit a uznat jiné způsoby a hodnoty života" :-P.

[4]: Chápu, že tvoje kamarádka tento lék užívala, ale že by se jím opravdu chtěla léčit? To jenom pokračuješ v mojí povídce, že jo? 🙂 Dobrej nápad, mohla jsem tam naschvál zahrnout nějaký nežádoucí účinky, ale Devora je přívětivej kraj, tak jim ten zázrak nechám.

[6]: Ale kdež userko, trpěla silným akné a ten její léčitel jí tvrdil, že tento lék zabírá na sto procent. Bohužel, nezabral, akné měla ještě větší! Je to skutečný příběh, není vymyšlen! :-(  ;-)
Snad to byla výjimka, že lék u ní neučinkoval.

[9]: Tak podle pravidel bych tam nechala to svoje "zachovaje", protože tvoje "zachovávaje" je podle mě už sloveso "zachovávat" (nedokonavý), zatímco já chci od "zachovat" (dokonavý). Hůř jsem ale pochodila s tím "Léčiteli se mohli stát pouze narodivší se v říši." Možná jsem si to celý nějak pokroutila, protože odtud (http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=590) vyplývá, že v tomhle případě se přechodníky vůbec nepoužívají. Takže tu větu měním na: "Narodivše se v říši, jen tací se mohli stát léčiteli." A až se jednou konečně dokopu zavolat do poradny Ústavu pro jazyk český, tak se jich na to zeptám! Díky za inspiraci 🙂

[10]: Však mě znáš, že nepíšu podle pravidel, ale podle vytříbeného jazykového citu :-).

[11]: Původní věta "Léčiteli se mohli stát pouze narodivší se v říši" je archaicky šroubovaná, ale jazykově správná. Zato věta "Narodivše se v říši, jen tací se mohli stát léčiteli" je podle mne "vykolejená". Možná bych nechal protentokrát tyhle jazykově rubensovské tvary stranou a napsal bych to prostěji. Ale – samozřejmě – ty seš autor :-).

[12]: ÁÁÁáááaaa! :-D Dám na radu staršího a nebudu si hrát na velkýho používače přechodníků :D Na ÚJC se ale zeptám na oba případy. Pro klidný svědomí. A děkuju!

" Vypadni od toho počítače !"

… chlapeček nechce !… chlapeček plače !

" Hajzle !  už vypadni od netu !!!"
… synovec  rozzloben na tetu !

Teta jest  skloněna  nad mužem – strýcem,
( jež v posteli chrchlaje… marodíce )…
Dává mu lék,  kapku – po kapce :
" Muži !… polkni a uzdrav se !"

… a tohle je něco  zas pro chlapce !!"

" Řekla mu : ,,dědku!..žer, – udav se !!"
…takto lže ničema  na strážnici,
když vběhl tam  darebák přes ulici !

"Sečkej !"  … vykřikli tři strážníci
každý  zbraň  zastrčil pod paždí…
" Veď nás !" řvou :  "Než strýce zavraždí !!"

Synovec a za ním tři strážníci,
běžejí spátky zas přes ulici
… do baráku  se všichni pak vžena …

" Ukaž nám chlapče, kde je ta žena ???"

… synovce ruka je napřažena..
ukáže na tetu :  " Ta  žena !!!"

…. teta je bleskově  zatčena !!

Všude se hovoří o zatčení !
sousedé ( všichni jsou rozčileni )
ptají se strýce  ve bytě :
… " Co jako ?"

" Synovec !… dobytek !
chytnete- li ho , něčím ho bacte !!"
… muž sestře volá, – hochově matce….

Já k lékařům vůbec nechodím, protože se bojím, že by zjistili, že už jsem měl být 10 let mrtvý a v Devoře bych o léčebné postupy také zájem neměl. Kdyby se však našla země, kde sací reflex by bylo možné uplatnit na ženách-léčitelkách, pak bych rychle změnil názor :).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *