Rubriky
TT (témata týdne)

Bílé kalhoty a menstruace

Dnes se na titulní straně blogu.cz objevila upoutávka na článek o dámských hygienických potřebách – vložkách. Že prý je pravděpodobné, že reklamy na tyto produkty vymýšlejí muži. Kdyby článek nebyl protkaný propagandou skrz naskrz, hodila bych vám sem odkaz. Takhle si to ale odpustím, kdo chce, ten si ho najde. Uznávám, že mě tohle pojednání docela zaujalo a i jsem se při jeho čtení pobavila. Čemu ale nerozumím, a o čem chci psát tenhle svůj článek, je předsudek, že ženy při menstruaci nemůžou nosit bílé oblečení.

Byla jsem překvapená, kolik komentujících slečen a žen souhlasilo s autorkou textu, že bílé kalhotky nebo kalhoty (ani světlé džíny) by si na sebe během jejich dnů nevzaly. Vysmívaly se reklamám, kde modelky pravidelně s neposkvrněnou běloskvoucí barvou operují – ať už v podobě povlečení nebo ošacení.
Chcete mi říct, že si neumíte zavést tampon tak, aby zachytil veškerou krev? Nebo že si neumíte nalepit vložku na kalhotky takovým způsobem, abyste je nemusely posléze drhnout v ruce pod tekoucí studenou (!) vodou? Je taky možné, že si prostě chcete být jisté. To bych ještě pochopila, ačkoli – nedávají vám několikaleté zkušenosti pocit důvěry v používaný produkt? Když se nic nestalo 100x, opravdu se bojíte, že se něco stane po sto prvé? Anebo naopak pořád používáte tu samou značku, která vám tyto problémy způsobuje, aniž byste zkusily třeba křidýlka?
V dnešní době, kdy jsou veřejné toalety snad všude, přece není problém dojít si zkontrolovat situaci a případně si tampon nebo vložku vyměnit. Pak už je to bezpečí snad stoprocentní. Navíc každá přece víme, které dny krvácíme víc, a proto můžeme pro zbavení se všech pochybností použít jak tampon, tak vložku nebo třeba intimku. Nehledě na to, že všechny tyto výrobky se prodávají v různých velikostech, s různou sací schopností.
A co se týká klidného spaní bez pocitu protečení – vážně většina z vás nepřišla na jednoduchý způsob, jak i v poloze ležmo účinně zabránit ušpinění kalhotek, pyžama, prostěradla a povlečení? K čemu rozpaky, já to prostě napíšu: stačí, když si zadní část vložky zastrčíte mezi půlky vašeho jistě krásného zadečku. Pak už vás skvrna vzadu určitě nezastihne. Nejlíp vám s tím, aby tam vložka držela, pomůžou kalhotky se švem uprostřed, které se vám do zadku zařezávají i bez vložky. A jestli máte spíš problém s protečením směrem dopředu, pak stačí koupit si dlouhou vložku a posunout ji vpřed (tak abyste zadní část pořád mohly uchytit mezi hýžděmi).
Kdo by se menstruací nechtěl zabývat vůbec, ten ji může pomocí antikoncepce omezit nebo se jí na pár měsíců zbavit úplně (potvrzeno od MUDra, není to škodlivé).
Jednou z nejtrapnějších záležitostí na tom všem je ale beztak to, jak všichni slyší, že si na WC právě rozbalujete tampon nebo vložku. Copak neexistuje plast, který by nešustil až k sousedům?!
Ženy, nestyďte se a pojďme si o tom popovídat. To samé platí pro statečné muže, kteří dočetli až sem, za což si zaslouží obdiv.
A na závěr odkaz na moji oblíbenkyni Blouda, která napsala výborných pár řádek s názvem Variace na menstruační téma. Písničku, kterou tam objevíte, můžu poslouchat pořád dokola, jak se krásně line. A pohled na sexy Kláru Vytiskovou, kterou ty stříbrné kalhoty hříšně obepínají, taky není k zahození. A vůbec nezmiňuju to její zavzdychání na začátku!
Článek je přiřazen k tématu týdne „Předsudky“.

35 reakcí na „Bílé kalhoty a menstruace“

Ten článek jsem četla, ale příjde mi to, že je zbytečně moc řečí, kolem věcí, které jsou samozřejmé. Proč by měla menstruace "vadit" oblečení, vložkám atd?? Vždyť to je součást života ženy, prostě normálka, ne? :D
Ostatně bez vložek či tamponu žena být nemůže, tedy pokud nebere antikoncepci či je těhotná. Musí je každý měsíc používat ať chce nebo nechce! O_O  :-)

Taky mám různé triky, jak předejít nějakému tomu ušpinění, ale i tak bych se bála, vzít si čistě bílé kalhoty. Světlé (něco jako béžová) si beru v pohodě, ale bílé se bojím i bez menstruace, takže je vlastně nenosím nikdy. :D

Nápad s kalhotkama, které se do zadku zařezávají i bez vložky – je super – hned jdu nějaké pohledat! To by stálo za patent né? :-D  :-)

No, taky bych si teda ze strachu bílý kalhoty nevzala. :D
Každopádně když se přebírá antikonce, tak to vyloženě škodlivé jistě není, ale pro tělo je to vážně nápor, takže pokud to není úplně nutné – raději to nedělat. 🙂

Světlé oblečení si neberu už z principu. Za deset let cyklování bych červený nehody sice spočítala na prstech jedný ruky, ale stalo se mi a v tmavých džínách jsem prostě zcela klidná. Žel Bůh mívám často na krajíčku, protože ne, já nevím, kdy přijdou dny "krve jako z vola", protože je zkrátka mívám různě v průběhu menstruace, ne jen na startu. Takže i když prakticky permanentně nosím ultra mega super okřídlené vložky, stane se, že si to šinu domů metrem a najednou cítím, že je zle a než dopeláším domů, je vložka nacucaná jak notor a zdá se, že dalších deset minut by nedala.

Co se noci týče, pokud si tam nezačnu strkat látkovou plenu 100x100cm, asi se jednou za čas kapce na prostěradle nevyhnu. Jsem cestovatel, ze spaní povídám, kreslím na tabuli, škubu sebou v rytmu běhu, válím sudy, šoupu sebou, už několikrát jsem se dokonce vzbudila se spodním prádlem na půl žerdi, takže… takže prostě blbý, no. Tampon by tohle řešil, ale mám za sebou zkušenost se syndromem toxického šoku, takže jsem už jen čistě vložková. Nicméně po porodu, až zase budu ta divná, co týden krvácí a neumře, chci zkusit ten slavný menstruační kalíšek, který by mohl moje trable zcela smazat. ;-)

[1]: Teď mluvíš o tom článku z titulní stránky? Protože já jsem se soustředila hlavně na ty bílý kalhoty, o čemž jsem zjistila, že samozřejmý není vůbec.

[3]: Tak co, našlas je? :D A patent asi oželím, ale jestli to aspoň jedný ženě díky mýmu článku pomůže, budu neskonale šťastná.

[2]: Tomu rozumím. Člověk nikdy neví, co kdo dělal na tom místě před tím, než si tam sedneš.

[4]: Nápor v čem? Mně už dva gynekologové řekli, že to problém není, ale ať jednou za čas přestávku v antikoncepci udělám, aby bylo vidět, že menstruuju normálně.

[5]: Teda ty jsi dost vymykající se případ. Článek se nedá napsat jakž takž čtivě a zároveň do něj zahrnout všechny speciální výjimky, tak jsem ráda, žes napsala tak dlouhej komentář, aby bylo vidět, že ne vždycky je to snadný.
Ten kalíšek mě zajímá, kdyby sis náhodou vzpomněla, ozvi se pak 🙂

[6]: No jo, promiň, jak jsi o něm začala psát, tak jsem ho začala číst a reagovala o něm u tebe, ach jo… :-(

Bílé kalhoty? Nu v létě jsou samozřejmostí, za léta praxe a výběru vložek si už poradím "hravě" i s tímto problémem. Spíše je nerada nosím proto, protože bílá nedělá tak štíhlou postavu jako černá! :-D  :-)

[6]: A našla! Vyzkouším až bude třeba! :-)

[8]: Vyzkoušej rovnou, pokud mají ten šev uprostřed i vepředu. Dají se s tím zažít docela dobrý pocity. Až budu psát článek o masturbaci, nesmím tyhle typy kalhotek zapomenout zmínit! :D

[7]: To bych ti nepřála, aby ses narodil jako žena. Leda kdyby ti zůstalo vědomí toho, jaký to bylo bejt mužem.

Už nejmíň pět let tohle nemusím řešit a před tím to byly jediě tampony. Díky svému věku jsem si dost a dost užila vložek typu "fošna" z buničiny které držela pohromadě jen taková nablblá síťka. O komfortu se nedalo mluvit ani náhodou, spíš si člověk přupadal ještě hůř než mu bylo. A trapasů s těmito pomůckami při tělocviku, kdy při různých tělocvičných akcích jako třeba výmyk a pod. vypadla tahle zakrvácená fošna z trenýrek před zraky všech(samozřejmě i pánů spolužáků) na zem bylo nepočítaně. Takže jak se objevil na českém trhu první tampon byl můj a pokud se daly dostat(za totáče problém se vším. I s těma fošnama) tak jsem je používala. Pak přišel úsek křídýlek malých, větších i největších abych se zas pokorně vrátila a už zůstala u zazraku malého tamponu. Navíc se vešel krásně do dlaně a byl velmi diskrétní. Ale asi jako většina žen jsem prostě měla určitej nepříjemnej pocit že bych si měla vzít bílé kalhoty či šaty nebo sukni a tak jsem je ani raději nenosila…..

Bílé kalhoty bych si nevzala, protože se mi nelíbí a protože bílé kalhoty nenosím. Ale jinak s tebou docela souhlasím… menstruace není nic moc příjemného, ale snažím se tím nenechat omezovat. :-D

" Řeknu vám… ano… jsou lidé tací,
kteří se bojí mít menstruaci
a běží s tím ihned ku mámě !
… protože bojí se !!   to já ne !
… A slyšte !  já neměl jí poprvé !
Dneska jsem zmlácen byl do krve
v hostinci ,,U Wola,, !! …rány však vracím !!

Rovněž jsem způsobil  menstruaci
…  cc  tak  pěti chlapíkům !! "

… hoch běží  to říct  domů  tatíku  !

" Jsi chlapík  synu můj… mladíku !!
… též já… býval ve  rváčů objetí !
Hlas přeskočil  otci  pak dojetím …

[13]: Ale zase na druhou stranu byly tyhle "fošny" dobrý třeba na leštění auta, nebo jako nouzová ucpávka proražené laminátové kanoe. :-D Což jsme pro změnu ocenili my chlapi. ;-)  :D

Raz som prekvapil jedného pána, ktorý nás necha prenocovať, v spánku. (Išiel som si hladať nejaké cigarety a pán hostitel spal v obyvačke.) Vydesil sa a schovával jeho vložku, mal ju v análnom okoli a bola veľkosti päťfranku. Prepočítané na koruny asi 5×5 centimetrov. Ciže ešte aj v tom majú chlapi výhodu – tej emancipácie sa asi nikdy nedožijeme!

[18]: Člověče, tak to ti nevím, nezkoušela jsem ani jedno i když na lodi jsme jezdili, ale v té době už tu vlála křidýlka a nad "fošnama" se zavřela voda…. ;-)  :-D

[17]: Tak jsou veselé to věřím, ale když jsi visela hlavou dolů na kruzích nebo hrazdě a teď jsi cejtila jak se ti ta fošna pomalu a jistě sune směrem ke gumě trenýrek a dělá ti v nich nezaměnitelnou bouli a civěj na tebe kluci ze třídy, řeknu ti nic moc. A pokud se jí mršce podařilo dostat ven …. byla jsi školní hvězdou na dlouhá léta dopředu!

Krev tekla, teče a téct bude. Trochu mi tu chyběla zmínka o červených stanech a po tomhle článku musím souhlasit, že bych vás do nich nahnal snad všechny 🙂

[25]: Kolikrát něco napíšeš, tak musím jít a hledat si to na netu, abych vůbec tušila, o čem mluvíš. A pak přemejšlím, jestli je možný, abys byl opravdu tak chytrej a sečtělej a všechno sis pamatoval. Už mě ta tvoje skoro dokonalost unavuje.

[26]: To je ta krása relativnosti. Já si třeba často připadám nicotně nevzdělanej, když si přečtu něco jinde. Namátkou třeba od Vencisaka, kam sem zabrousil včera večer a mám ho tedy prvního na ráně.

A věř mi, že zrovna červené stany jsem si zvlášť pamatovat ani nechtěl… 🙂

Já nemám problém s mentruací, můžu během ní i cvičit, chodit v bílých kalhotkách… A nepoužívám tampony, jenom vložky. – Tampony vlastně používám jenom pokud jdu na bazén. (Což bylo naposledy před rokem :D)

A nejhorší je to rozbalování vložky na záchodech… Hlavně když je ještě fronta až na chodbu :D (ano, naše škola trpí nedostakem záchodů).

[27]: Ta skromnost tomu samozřejmě teprve dodává tu správnou dokonalost :-P Ne, tak samozřejmě nejsi vševědoucí, ale zníš tak. V dobrym samozřejmě.

[28]: Jo, jo, to rozbalování je hrozný :D Tak to jsem ráda, že ty se toho nebojíš. A jseš teda ochotná nosit jenom bílý kalhotky nebo i bílý kalhoty?

Nějak jsem tamponům nepřišla na chuť. Dělám to tak, že si na noc dám dvě vložky. Ne na sebe, ale za sebe, kouskem se překrývají. Nebo ve dnech silnějších použiju prostě noční, která více nasákne. ;-)

Hézký. Já bílé kalhoty nenosím i bez krámů. Jsem totiž čuně :-D Na bílé je všecko hned vidět. Sedneš ve vlaku, v restauraci, tam ošůráš prdel a pak tam… No vůbec. Já jsem vyznavačka černé 8-)
A co se týká krámového spaní preferuju pozice na boku, břicho. Občas se sice převalím na záda ale mám už vypěstovaný reflex automaticky se otočit. Dřív se mi ale stávali nepěkné věci :-!

Dlouhou dobu jsem přemejšlel nad tím, že.. když ženský maj jako pravidelný utrpení krámy, co maj chlapi?
Řikam si že to bude asi ranní stoják. Nic lepšího mě nenapadá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *