Rubriky
Velký rozhovor s blogery II

Velký rozhovor s blogery II – 2. otázka (tanec)

Druhá otázka z Velkého rozhovoru s blogery II zní takto:

2) Umíš tančit (ve smyslu tanců z tanečních)? Chodíš na parket, když je příležitost (ve smyslu jakéhokoli pohybu)?

Než si přečtete odpovědi našich blogerů, můžete si připomenout, na co se onehdy ptal Surpan, a jak jsme odpovídali.
surpan.blog.cz/1508/velky-rozhovor-s-blogery-otazka-druha
A teď už názory zúčastněných.
Sugrsugarless.blog.cz
Umím a nechodím.
King Rucolanivnice.blog.cz
Vedel som tancovať, nepotreboval už nikdy potom a rokmi zabudol. Ale kedže v zmysle textu vyššie sa už medzitým v neurologii vie, že tanec je najlepšia medicína, pozri aj knihu. Tak sa s mojou milou a peknou liečiteľkou, ktorá je pôvodom Rakušanka, púšťame do nácviku pravého viedenského valčíka. Obaja máme veľkú srandu, i keď salsa by bola asi lepšia, lenže na to ešte nemám…Nakoniec aj valčík sa môže veľmi sexy vyvinúť…
Akas Akimakasakim.blog.cz
Tancuji jen v naprosté opilosti a to se ani tancem nazvat nelze. Připomíná to spíše jakýsi záchvat šíleného zombíka, který se přešlehl dávkou směsi heráku a speedu. Vskutku žalostný, až nechutný pohled.
Egopedegopedie.blog.cz
Do tanečních jsem chodil, ale nepamatuji si z toho prakticky nic. Občasně zažívám pocit nevytrsanosti, ovšem na parket se dostanu pouze pod vlivem kapitána Morgana nebo podobných kumpánů. A to pouze ve výjimečných příležitostech.
Platanuplatana.sk
Samozrejme … že nie. Tanec nenávidím, nikdy som to nevedel a nie je mi príjemný. Fuj to. Vždy som hovoril, že ja nebudem tancovať ani na vlastnej svadbe.
Čerfpvapenik.blog.cz
Kdysi jsem tancoval celkem rád a myslím, že ani ne špatně. Ale pak jsem přestal vyhledávat příležitosti k tanci, takže jsem netančil nejmíň dvacet let a přichomýtnu-li se k parketu, kde mi tanec hrozí, prchám k baru. Ale jeden tanec mám ještě slíbený, a když se k němu někdy v budoucnu najde správná příležitost, dolezu na parket třeba o berlích.
Jan Turonjanturon.blog.cz
ač jsem chodil do tanečník, tančím jenom obkročák…Bez hudby jsem schopen předvádět kroky různých tanců, ale trefit se do muziky…
Bloudweb-load.blog.cz
Neumím tančit ani v jakémkoliv smyslu, ani smyslně, ani smysluplně. Zato tančím moc ráda! Sice jen s Otylem a Egopedem a jen a pouze na našem privátním parketu u kuchyňské linky, ale přece!
stuprumstuprum.blog.cz
Moje maminka se dlouhá léta živila klasickým baletem a tancem celkově, takže určitě mám sklony ke křepčení na parketu, jakkoliv vzhledem k mé letoře nejsou příliš pěstované.
Milošmish-mash.blog.cz
V tanečních jsem základní tance zvládal, i když nijak skvěle, a teď na parket vylezu „při volné disciplíně“, ale až když v sobě mám nejméně půl litru vína. Choť jsem několikrát přesvědčoval, že bychom se mohli přihlásit do kurzu pro „starší a začínající“. Podle jejího názoru je to zbytečné, že už se to stejně nikdy pořádně nenaučím. Ale to říkala i o řízení auta a ve 44 jsem si řidičák udělal a řídím (a rád a myslím, že i dobře, pokud zrovna za volantem neusínám.)
Malkielmalkiel.blog.cz
Navzdory mému odporu ke klasickým tancům jsem byl kdysi mojí matkou nahnán do tanečních hodin v Obecním domě v Praze. Neb to bylo ještě v dobách, kdy děti rodiče ještě poslouchaly. To vše vykonáno pod záminkou, že „prý to budu potřebovat celý život“. Poslechnuv příkazů matky jsem se pravidelně dostavoval do Obecního domu, leč taneční hodiny jsem trávil o patro níže v Plzeňské restauraci. Takže jsem se naučil pít pivo, leč tance jsem se nenaučil žádné. Dnes s odstupem desítek let již vím, že jsem udělal dobře, protože umění pít pivo jsem potřeboval celý život, zatímco ladné a esteticky ztvárněné ploužení po parketu jsem za svůj život nepotřeboval ani jednou.
TlusŤjoch – tlustjoch.blog.cz
Tančím na kocůra, drápky vystrčené, vousky vytrčené, boky vytočené. Některé mé pózy, když fotím, připomínají figury breakdance.
Krutomývalkrutomyval.com
Tancuju extrémně ráda. Mám za sebou několik let salsy, street, a nakonec i lekce pole dance. Mí schovívaví lektoři by asi řekli že tam, kde není moc talentu snad jednou pomůže píle, a já v to stále doufám. Tančím nejen když je k tomu oficiální příležitost jako třeba na parketu, ale zcela běžne kdekoliv něco dobrého hraje, včetně třeba v samoobsluze, nebo prostě na ulici. Naštěstí zde v USA je podivné chování víc tolerované, takže mi to prochází. Taky jsem velký fanoušek tzv „tichého tance“, kdy v klubu hraje hudba lidem jen do sluchátek. Kdo to nezažil, asi si těžko představí jaké to je tančit v klubu ve kterém je objektivně ticho, ale subjektivně máte v uších hudbu, ale napovím: je to skvělé.
Surpansurpan.blog.cz
Spíš bych o sobě řekl, že rád tancuju, ale trochu jinak :). Co se týče běžného tance, tak jsem vydržel v tanečních dvě lekce a když je náhodou potřeba, tak mě kroky doučuje moje nynější přítelkyně. Ale takový tanec mě moc nebaví.
VendyWworlddandie.blog.cz
Netančím klasické tance. Místo prvních tanečních jsem raději vykládala celý kamion zboží. Máti na to přišla a odvolala mne z práce. A dostala jsem sprdunk i od vedoucí, že jsem jí to neřekla. Jinak klátění se v rytmu písniček našeho mládí ještě zvládnu. A třeba až do čtyř do rána.
Zlomený mečzlomenymec.pise.cz
Ne, vůbec. Taneční jsem zarytě bojkotoval a při tanci si vždycky připadám jako idiot. Viz tohle video. Na diskotéce jsem byl myslím 2x v životě. A při společenských událostech si člověk stejně vystačí s pohupováním ze strany na stranu…
Weilernaobojku.blog.cz
Nevím, jestli jsem to kdy uměl, byť jsem taneční odchodil poctivě celé. On navíc klasický tanec naneštěstí není jako jízda na kole a když se neprocvičuje, tak se zapomíná. Já se ani nepohybuji v takových sociálních kruzích, abych vůbec věděl, při kterých událostech se ještě takto tančí. Tudíž ne, neumím to vůbec. Na parketu v klubu se přesto čas od času objevím, protože ač to není mnou preferovaný druh zábavy a odreagování se, naučil jsem se nebýt takzvaný party pooper.
userkauserka.blog.cz
Na taneční jsem chodila (dokonce i na pokročilé s klukem z inzerátu 😀 ) a bavilo mě to, ale jak člověk nepoužívá ty kroky, zapomene je. Takže tancuju běžně, průměrně, když je příležitost. Ráda.
A co ostatní čtenáři, jak byste odpověděli vy?
Už zveřejněné odpovědi:
1) userka.blog.cz/2001/velky-rozhovor-s-blogery-ii-1-otazka-uchylky
2) userka.blog.cz/2001/velky-rozhovor-s-blogery-ii-2-otazka-tanec
3) userka.blog.cz/2001/velky-rozhovor-s-blogery-ii-3-otazka-dopisy
4) userka.blog.cz/2001/velky-rozhovor-s-blogery-ii-4-otazka-strach
5) userka.blog.cz/2002/velky-rozhovor-s-blogery-ii-5-otazka-laska-a-sex
6) userka.blog.cz/2002/velky-rozhovor-s-blogery-ii-6-otazka-tajemstvi
7) userka.blog.cz/2002/velky-rozhovor-s-blogery-ii-7-otazka-odpusteni
8) userka.blog.cz/2002/velky-rozhovor-s-blogery-ii-8-otazka-selhani
9) userka.blog.cz/2003/velky-rozhovor-s-blogery-ii-9-otazka
10) userka.blog.cz/2004/velky-rozhovor-s-blogery-ii-10-otazka-ptej-se

26 reakcí na „Velký rozhovor s blogery II – 2. otázka (tanec)“

Tančím ráda, docela obstojně zvládám základní tance a taneční kroky. Kdysi jsem dělala balet, nyní občas zajdu na zumbu. Jak vidím taneční parket a hraje přijatelná, mému uchu lahodící, hudba – vrhám se na něj 🙂

" Znamená, když  nepatřím  k  blogerům,
že  na  tanec  klidně  se  wiseru ?
… ač  obě  nohy  mám  dřevěné,
s radostí  tančím

… a  né  že  ne !!
   Už  těším se  na  ženské… na  dotyky !"

… muž  veběhl  mezi  tanečníky
  a prvnímu  chlápkovi  sebral tam ženskou !

" Hleďme  tu  swini  sakramenskou !
    řve  zhrzený  partner : " To  tak  ne !!"

Jebb Pyttel  mu  nohou  nárt  rozmáčkne,
a  zatím co  Jann Prkk  se  bolestí  svíjí,

… Jebb  Pytell  křičí :  Jááá… utančím  jí !

… pak  malinká  nastala  prodleva
a začlo se tančiti  doleva !!

   Jebb  Pytell zařval :  " To  nedám !"

… muž  nohy  měl  na  levý… na  závit,
nohy  mu  upadly  a  byl  klid  !!

" Když  stane  se  toto,
tak  hle !  … každý
čumí, jak chtěl by mne  zavraždit !"

Jebb Pytell  vzal  nohy  podpaždí
a než bys řek  ,,švec,,
tak  během  chvíle
bleskově  uprchl  po  pahýlech !

[6]: Možná to tak bude lepší, ještě by userka své volby mohla litovat :).

Z někdejšího zaměstnání si pamatuji na jednu kolegyni, která ze zvědavosti šla s partnerem na swingers party a tam ji jeden společník tak uchvátil, že partnerovi hned oznámila, že s ním končí, protože "srdce" ji táhne jinam.

[7]: Já myslím, že userka je vztahově šťastná, byla by od ní hloupost v tomhle něco měnit. ;-)  :-)

Takový je zkrátka život, žádný vztah není nesmrtelný, stejně jako lidé. Když chceš s někým eroticky "sdílet" svého partnera, musíš to mít v hlavě sakra srovnané, jinak to může dopadnout tak, jak popisuješ. Osobně znám ale lidi, kteří takhle žijí už několik let, i na swingers se byli podívat a jsou stále spolu, šťastný jako hrdličky. ;-)  :-)

Bych nevěřil, kolik lidí neumí, nebo nerado tančí… já bych se kroutil pořád, když bych měl jistotu, že mě nikdo neuvidí, aby nezačal vytahovat domněle zapadlý jazyk… :-D

Ja mám rada tanec na baletných špičkách, a najradšej tancujem, keď sa nikto nepozerá. No a ešte si rada občas zaskáčem na Drum and Bass, ale to nie je tanec. Skôr také náhodné pohyby :-D

Do tanečních jsem nechodila z osobních důvodů. Na diskotéky nechodím na ty už jsem stará :D
Jinak základní tance jako je valčík, polka nebo mazúrka zvládnu, protože neumět to u nás na valachoch by byla ostuda 🙂 :D

[15]:  Surpane z tvé touhy po tančení zjevně vykují jakési obsesivní rysy. Měli bychom vzít na vědomí neodiskutovatelný fakt, že tanec je ve své prapůvodní postatě pouze pářícím rituálemm jako předehra pářícího aktu. Pokud se tedy nechci v nejbližší ani vzdálenější době množit, či jen tak "nasucho" kopulovat, proč bych tedy měl provádět nějaké pářící rituály?
Ostatně, dnešní doba poskytuje i mnoho dalších a zábavnějších možností, jak vyhlédnutou samičkou dostat do vhodné pářící pozice, aniž by se roztoužený sameček musel namáhavě dlouhé hodiny ploužit po parketu a to ještě se zcela nejistým výsledkem.
V tomto je zcela rozdílný pohled obou pohlaví na problematiku tancování. Zatímco ženy čertví proč opravdu tančí rády, my muži tančíme jen proto, abychom něco ulovili. Proto je třeba nesmysl tančit se svojí manželkou, kterou dotycný ulovil již před mnoha lety. Ani po sebekrásnějším tanci ho doma nečeká nic nového. Snad jen kromě jízlivých přípomínek, že se tancem uštvaný a partnerským vztahem "lovecky" zcela vykleštěný ubožák příliš často koukal na vnadnou sousedku od vedlejšího stolu. ;-) :-D

[21]: Ono to bude i tím, že jsem změnil zaměstnání a teď sedím nonstop u pc, tak to chce trochu pohybu, jinak už brzy se sám ani nepohnu :-D
Pářící rituály mám za sebou, stačilo jednou a každou chvíli mi tu fňuká půl roční prcek.

[22]: Jedno vrznutí, jedno dítě ???!!! To máš docela slušnou produktivitu. :-D Pokud bys v tom pokračoval, tak bys byl schopen za pár desítek let naplnit obyvatelstvem jedno okresní město. :-D  :-D

[23]: právě, jsem si říkal, že když jsem se rozhodli pro mimčo, že si tvorby pěkně užiju, než se podaří…na druhou stranu radost byla obrovská. No, nemám v plánu se takto rozšiřovat, jedno, dvě děti stačí nad hlavu…dneska jsem třeba vstával v noci asi 10krát…

Vždy jsem ráda tancovala, ale možná proto, že jsem to měla zakázané.Ovšem najít vhodného tanečníka byl docela problém, protože jsem už ve třinácti měřila 182 cm a povětšinou jsem nad pány kluky  čněla do výše.Vynahradila jsem si to až v Brně, kde jsem chodila do tanečního kroužku a díky tomu absolvovala po dva roky všechny plesy.Nyní už netancuji, protože moje nožky už nejsou k tanci způsobilé.

Celé dětství, až do 19 cca, jsem chodila na balet, během střední do dvou let tanečních a při prvním au-paiření na salsu, takže nějaké buňky k tomu mám a tanec pro mě vždycky byl nějakým způsobem důležitý. Co se diskoték a podobně týče, mám k lečcemu hudební výhrady, ale pokud je dobrý DJ, jedou pecky, klasiky, rockotéka a podobně, tak jsem tam vždycky byla ve svém živlu. Ale už jsem teda roky nebyla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *