Rubriky
TT (témata týdne)

Co tím chtěl básník říci?

… ?
Jako kdo zvolil tohle téma týdne, měl by teď předvést, co na něj umí napsat. Já do téhle skupiny nepatřím, ale beztak se předvedu, ať svět vidí, co ve mně je! Nebo není?

Tři tečky miluju.
Dá se s nimi ohromně kouzlit. Už asi deset let je používám za každým psaným pozdravem. Mám ráda tu představu, že lidi si říkají: „Co tím asi chtěla říct?“ Že si tam představují různosti, které tam třeba vůbec nejsou, a na druhou stranu zapomínají na mnohé, co jsem tím doopravdy myslela.
Tři tečky jsou prostě tajemné. Značí něco nevyjádřeného, ale probouzejí touhu po poznání toho nepoznaného.
Jenže tři tečky a jeden otazník? Na mě to působí spíš smutně nebo dokonce až naštvaně. „Co tím jako chtěl básník říci?“ na mě tyhle čtyři znaky promlouvají. „O co ti jako jde?“ se mi snaží povědět. A já netuším.
Nejhorší je na takovéhle změti znaků nalézt správnou odpověď. Co správnou! Jednoduše odpověď. Jistě, člověk to může vyřešit s trochou důvtipu: „… !“ Nebo třeba: „… :)“ Ale k čemu že je taková konverzace?
K hovnu. Asi jako celé tohle téma a celý tenhle článek.
Článek je přiřazen k tématu týdne „… ?“.

9 reakcí na „Co tím chtěl básník říci?“

[1]: Jo to sice má, jenže už ixkrát jsem hlasovala pro normální téma a stejně vždycky vyhrála nějaká píčovina…..
Jinak dobré…stručné, výstižné a úderné! I když tři tečky taky miluju a používám a hodně! :-) Podle mne by se tahle záležitost už měla vypustit nebo dělat jinak. Za prvé ta témata jsou čím dál tím víc naprd a když se skončilo s hodnocením úroveň článků i tak už povětšině tristních se mi zdá ještě zhoršila. 8-O

Znám jedince, kteří místo hezkých třech teček nasmolí celý řádek teček. Prostě žádní troškaři. Co na to říct… ?:)

Témata týdne jsou opravdu leckdy převelice nablblá, ale holt musíme ctít právo demokratické volby.

Mne osobne tam tiez trochu vadi ten otaznik, tri bodky by boli lepsie, ale co narobime. Nech je tema hociaka, vzdy zalezi iba na autorovi clanku, ci ju spracuje zaujimavo alebo nie. Ja clanky typu ………….? proste necitam aby som si usetrila nervy :-D

Tři tečky jsou výborným výrazovým prostředkem. Stačí napsat výčet dvou, tří položek a tři tečky za ním působí velmi inteligentně, jakože toho člověk strašně moc ví. Je to lepší než apod., protože to evokuje už jen prázdnou vatu bez nové informace.
Já tři tečky používám dost často. ;-)

[1]: Já vím, hlasuju většinou, ale stejně tak většinou nevyhraje to, co bych chtěla :))

[2]: No to určitě, no, jenže tu volnost si můžu dát sama, na to nepotřebuju téma týdne :)) Ale pro jednou se nezblázním, to je jasný 😉

[3]: Články už se nebudou vůbec hodnotit? Já myslela, že mají nějakou tvůrčí krizi… :))

[4]: Celý řádek teček? Já někdy proklínám i ty tři, který používám za pozdravem, protože mi kvůli nim kolikrát o jeden znak nevystačí SMSka na jednu část :-|  :-D

[5]: Tak to jsem ráda, že jsem nakonec zvolila jiný název, než tebou zmiňovaný "……..?" :)) Protože jsem to tak trochu měla v plánu, aby vyniklo, jak je to hloupý :))

[6]: No, v písemkách mi to teda moc neprochází, oni si většinou učitelé řeknou, kolik tam chtějí mít minimálně položek ve výčtu :))

[7]: Nemáš zač, napsala jsi to pěkně. Vlastně by mě to i docela bavilo takhle hádat téma :)) Nechceš si z toho udělat rubriku a dávat čtenářům možnost odhalit téma pravidelně? 🙂

No osobne chapu ze se ti tema nezamlouva, ale talentovany spisovatel i z tohoto tema vykouzli skvely clanek. No ten tvuj clanek teda nic moc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *