Rubriky
TT (témata týdne)

Přepni to!

Tento týden se naší domácnosti poštěstila nečekaná věc. Společnost, které platíme za různé televizní programy, zaznamenala výpadky svých služeb, což samozřejmě nemohli nechat jen tak, a tudíž svým zákazníkům jako revanš umožnili sledovat veškeré dostupné programy, jež ve své nabídce mají. Je jich dvě stě!

Měla jsem vážně radost. Program 130 totiž znamená mou oblíbenou hudební stanici, kterou můžu mít zapnutou klidně celý den, a přesto jsem stále neukojená. Jenže tenhle televizní přístroj sdílím s celou rodinou, která není nonstop poslechem muziky tak nadšená jako já, takže se ani nenaděju, jenom mrknu a program je změněný. Protože neživím, tak ani nepřepínám, a tak mi nezbývá než se obrnit trpělivostí a doufat, že nového pána dálkového ovládání brzy nějaký pořad zaujme. Jinak mě totiž čeká nesnesitelné utrpení.
Když totiž máte programů, že byste je spočítali na vašich vlastních prstech (nestrkali-li jste je tam, kam jste neměli, a nepřišli-li jste o ně tím pádem – Egopede, nehledej v tom nic nemravného!), zjistíte v řádu pár půlminut, že nikde nic nedávají. Když jich ale máte desetkrát tolik, trvá vám to neskutečně dlouho. Tedy pokud jste pánem ovladače, pak vás to nekonečné přepínání asi i baví, ale já jako pasivní divák, který má sice oči upřené do notebooku, ale uši vnímají (ne)dokonalost televizních kanálů, trpím. Čas od času zvednu oči, abych alespoň zjistila, který že to program vyřknul něco takového a kterému že se mám tedy vyhýbat. Jindy zvednu oči proto, abych zjistila, jestli už se přiblížila stanice dvoustá, tedy poslední v řadě. Většinou se zhrozím, protože informační panel hlásá číslo kolem 50 (pro Krutomývala: 50sátky). Netvrdím, že v mé mysli koluje přímo slovní spojení „jdeme dál“, ale význam je rozhodně podobný. Přeju si v té chvíli jediné: zrychlit rychlost přepínání a co nejrychleji si vybrat.
Najednou se to stane! Dvoustý program je zde! Pán ovládání se chce tedy vrátit k něčemu, co ho v té dlouhé řadě aspoň trochu zaujalo, ale je tu problém. Nepamatuje si číslo toho jistě záživného programu! Veškeré přepínání se tedy opakuje, i když tentokrát už to nebaví ani samotného přepínajícího, ale za pár chvil vytouženou stanici nachází. Ovšem jenom proto, aby zjistil, že onen pořad už končí. Nová vlna hledání něčeho začíná.
Program 200 je tady! Hurá! Snad si tentokrát pán televize pamatuje, jaký kanál ho zaujal! Ne… Nezaujal ho totiž žádný. Trvalo to několik dlouhých minut, aby zjistil, že nic kloudného nedávají!
Ještě že se poskytovatel nepředal a veškerou tuto radost omezil týdnem trvání!
Článek je přiřazen k tématu týdne „Jdeme dál…“.

11 reakcí na „Přepni to!“

Mám dojem, že bydlíš u nás:))
Sice se nám nedostalo dobrodiní mít 200 kanálů, máme jich jen několik prstů, ale i to Medvědovi stačí, aby mi způsoboval tepenné krvácení do mozku. (Jestli v mozku tepna normálně nebývá, tak já jí tam rozhodně mám).
Nevím, jak to dělá, ale během pár vteřin proskáče všechny dostupné programy tam i zpátky a někdy ještě tam, niž by ho cokoliv zaujalo.
Teď mě tak napadlo, že bych mohla vytvořit taky nějaké pojednání, jak to u nás chodí. Doufám, že to nebudeš brát tak, že se po tobě opičím:))
Když se naučím, jak se dělá odkaz, tak tě uvedu jako zdroj inspirace:))

[1]: Asi to mají pánové všichni stejně nebo aspoň podobně… 🙂 Na pojednání se těším a budu ho brát v dobrém :)) A jak se dělá odkaz chci taky vědět! 🙂

[2]: Tak tohle je asi opravdu stejná kulisa
ve všech domácnostech, kde se vyskytuje televizní pán. Mě tohle a množství reklam naprosto odnaučilo dívat se na televizi, což taky není špatné, ale třeba když se mnou někdo chce debatovat o Růžovce, jsem naprosto out. Jako ostatně i v mnoha dalších věcech…:-)

Ja uz par mesiacov TV nemam a som velmi spokojna :). Aj tak tam nic nedavaju… a CD aj vyberoviek v pc, MP3 mam neurekom :D
Ked som byvala z rodicmi cakanie na ovladac bol horor. Nebodaj som chcela vidiet film.. samozrejme prave vtedy davali "postu pre teba", "modre z neba", alebo nieco ine a samozrejme velmi zaujmave. Vlasy sa mi postavili dupkom a odpochodvala som do izby :D
Tam aspon nepadalo mi na hlavu zhrozene "ty si na take krvaky.." a pritom to bol napr. historicky film 🙂

To mi jsme nedávno řešili po nastěhování do bytu, proč nefunguje společná anténa. A ono prý, že UPC se dohodlo na odstřižení antény domu. To je co, takhle se dělá byznys, protože "Ty lidi přilezou dřív nebo později" :D

P.S.: Ještě, že Ti chytřejší, jako my :D jsme si pořídili anténu svou a jedeme na klasické programy a je nám to úplně jedno, hlavně že sviští Prima Cool :D

[7]: Vskutku šlo o O2 😉 A nebylo to poprvý, co nám dali navíc tuhle "radost" 🙂

[8]: Člověk je fakt bezmocnej, když musí poslouchat pány ovladače 🙂

[9]: Tyhle firmy si fakt vždycky poradí 😉 Vychytali jste to dobře, jedu takhle na privátě taky 😉 Ale doma musí mít pán ovladače jistotu! :D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *